Kecskeméten vívott párharcot az U14-es csapat

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE 4-1 (2-1) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a korosztályos bajnokság 7. fordulójában a KTE LA együtteséhez utazott október 14-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Balla (Rotár), Kovács (Szöllősi), Benyovszki, Fülöp, Stumpf (Rucz), Bozsányi, Csernyeczki, Batta, Bodnár és Tóth. Edző: Dürgő Péter.  

A lila-fehér keret az előző fordulóban idegenben győzte le nyíregyházi riválisát, a kecskeméti gárda pedig Salgótarjánból tért haza bajnoki pontokkal.  

Dürgő Péter elmondta, az első félidő kiegyenlített volt, sok helyzet akadt mindkét kapu előtt, a hazai gárda minimális előnnyel fordult a második félidőre.  

– Az első tíz percben a letámadásunk jól működött, sok labdát szereztünk, ezekből helyzeteket tudtunk kialakítani. Ezután az ellenfél direkt játékra váltott, amihez nem alkalmazkodtunk jól, sok párharcot buktunk és a második labdákból is keveset szedtünk össze. Támadásban voltak egész jó momentumaink, de a második félidőre elfáradtunk. Balla Zsombinak jobbulást kívánunk és várjuk vissza – értékelt Dürgő Péter. 

Békéscsabai gól: Bodnár 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban a Szolnoki MÁV UFC együttesét fogadja a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

Szegeden gyakorolta a focit az U10-es csapat 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ országos tornasorozatának szegedi állomásán lépett pályára október 8-14.

Hrabovszki Ákos a mérkőzésekről elmondta, a csapat a torna első két mérkőzésén nagyon álmosan és rengeteg hibával játszott, egyénileg és csapatként sem sikerült megvalósítania azokat a taktikai és technikai elemeket, melyeket napi rendszerességgel gyakorol. 

– A második mérkőzés után rendeztük a sorokat, majd a további mérkőzéseken rengeteg támadást tudtunk felépíteni, majd góllal vagy lövéssel lezárni. Sajnos az egyéni hibák még a torna ezen periódusában is megjelentek, de tetszetős, kreatív gólokkal kompenzálni tudtunk egy-egy sikertelen szituációt. Összességében az első két mérkőzést leszámítva, elégedett voltam a legtöbb gyerek hozzáállásával és mutatott teljesítményével, de sajnos akadtak olyan gyerekek is, akik teljesítményükkel nem tudtak közel sem kiemelkedni – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az Interliga küzdelmeiben lép pályára.

A Békéscsaba 1912 Előre SE együtteseinek 41. játékheti eredményei

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon léptek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is mérkőztek lila-fehér együttesek.

A korosztályos labdarúgó-bajnokság soros fordulóiban a Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es kerete nyíregyházi riválisát fogadta, az U19-es leány gárda a Soroksár SC együttesével találkozott Békéscsabán, a leány U16-os csapat pedig a Mórahalom VSE alakulatát látta vendégül. Az U19-es keret Nyíregyházára látogatott, az U17-es korosztály Szombathelyre utazott, az U16-os és U14-es gárda Kecskeméten lépett pályára, az U15-ös gárda Nyíregyházán vendégeskedett, az U13-es és U12-es együttes pedig az újpesti arénában húzta fel mezét. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE és a Békéscsaba UFC az Interliga soros fordulójára várta ellenfeleit, az U9-es, az U10-es és az U11-es korosztályok pedig Algyőn, az MLSZ utánpótlás-bajnokságának soros fordulójában találkoztak a mezőny tagjaival. 

 

Eredmények:  

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Nyíregyházi Spartacus FC 1-0 (0-0) 

Illés Akadémia Haladás–Békéscsaba 1912 Előre SE U17 2-2 (2-1) 

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE U16 1-1 (1-1) 

Filo SE–Békéscsaba 1912 Előre SE U15 0-1 (0-1) 

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE U14 4-1 (2-1) 

UTE–Békéscsaba 1912 Előre SE U13 7-2 

UTE–Békéscsaba 1912 Előre SE U12 3-0 

Békéscsaba 1912 Előre SE U19 leány–Soroksár SC 1-8 (0-2) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16 leány–Kéménygyártó-Mórahalom VSE 6-0 (3-0) 

 

Részletes tudósításainkkal hamarosan jelentkezünk! 

Az Interligán lépett pályára az U8-as együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U8-as csapata az Interliga békéscsabai állomásán találkozott a mezőny tagjaival. A lila-fehér együttes „testvérklubja” mellett, törökszenmiklósi és aradi gárdákkal focizott. 

Belicza Zoltán utánpótlás edző elmondta, nagy kedvel és jól fociztak a keret tagjai a hétvégén, ennek megfelelően nagy elszántsággal és gólratörően játszott a csapat. 

Hozzátette, az aradi gárda ellen volt a torna legszorosabb mérkőzése, de az együttes ott is végig dominálni és irányítani tudta a játékot.  Pozitívum, hogy a korai bekapott gólok ellenére sem esett szét a keret játéka. 

–Folyamatosan igyekeztünk hátulról felépíteni a támadásainkat szép labdavezetésekkel, üres területek támadásával, bátor egyéni játék felvállalásával. A kapu előtt határozottak voltunk és szép gólokat szereztünk. A labdaszerzésre tett kísérleteink kellően agresszívek voltak, sok párharcot megnyertünk, amelyekből sok labdát szereztünk és jól mentünk át támadásokba. A helyes védekező pozíciók felvételével akadtak problémáink, de a torna végére az is sokat javult. Gratulálok az egész csapatnak – értékelt Belicza Zoltán. 

A csapat tagjai: Csernátoni Ábel, Csizmadia Kolos, Dajka Richárd, Fári Nikolász, Hugyecz Dániel, Kis Donát Gellért, Oláh Botond, Provosinszki Szabolcs és Serák Márton. 

A Békéscsaba 1912 Előre U8-as csapata a folytatásban a tornasorozat szegedi állomásán lép pályára.

Algyőn mutatta meg tudását az U9-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának 5. fordulóján szerepelt október 14-én. A korosztályos együttes ezúttal Algyőn találkozott a mezőny szolnoki, kecskeméti és szegedi tagjaival.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Seres Benett, Szabó Milán Mihály, Ursz József, Varga Dániel és Zahorán Balázs. 

Lukács László elmondta, csapata rengeteg lehetőséget tudott kialakítani a torna során, viszont a befejezések nagyon pontatlanok és kapkodóak voltak. 

– A csapatszintű védekezésünk érzésem szerint rendben volt, az ellenfeleink térfelén rengeteg labdát tudtunk szerezni. Összességében nagyon jól kezdtük a tornát, viszont ahogy haladtunk előre az időben úgy esett vissza a teljesítményünk, egyre jobban kezdtünk elbizonytalanodni. A jó és extra egyéni teljesítmények most elmaradtak – értékelt Lukács László. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a folytatásban Szegeden lép pályára.