A vasárnapi „címlapon”!

A Békés Megyei Hírlap sportrovatában olvashatnak a szurkolók arról, hogy a Békéscsaba labdarúgó Akadémia és a Patrióta Békéscsaba Mozgalom Egyesület sajtónyilvános eseményen írta alá együttműködési megállapodását. A két szervezet a jövőben közös eseményeket  generál azért, hogy élhetőbbé, szebbé és tisztábbá varázsolják városunkat. 

Köszönjük a cikket a Békés Megyei Hírlapnak, az együttműködést pedig a Patrióta Békéscsaba Mozgalom Egyesületnek!

Nem győzzük elégszer hangoztatni jelmondatunkat: Együtt erősebbek vagyunk!  

Motiváltan játszott az U12-es csapat a hazai bajnokin

Békéscsaba 1912 Előre SE–KTE LA 1-1 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a KTE LA együttesét látta vendégül október 7-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hajdu, Kókai, Koncz, Nagy, Udvarnoki, Belanka, Resetár, Sinka, Vámos. Csere: Bodzás, Szomor, Ligeti, Zámbori, Karácsonyi, Moldván, Németh és Tímár. Edző: Vass Lóránt.  

Vass Lóránt a mérkőzésről elmondta, csapata nagyon jól kezdte a mérkőzést, sok helyzetet dolgozott ki riválisa kapuja előtt, ám ezek rendre kimaradtak. 

A 15. percben Sinka találatával megtört a jég, amelyre azonban a 29. minutumban meg is érkezett a válasz. A folytatásban is rendre kialakította helyzeteit a hazai gárda, ám a másik oldalon is kialakultak veszélyes támadások. 

–  A mérkőzésen érvényesíteni tudtuk az akaratunkat és mindenki megfelelő játékmennyiséget kapott. Jól működtek a labdakihozatalaink is, kellően kreatívak voltunk és túlnyomó részt jó döntéseket hoztunk. A kimaradt helyzetek miatt lehetünk kicsit elégedetlenek, abban feltétlenül javulnunk kell. Összességében elégedett vagyok mert a motiváció és a hozzáállás megfelelő volt – értékelt Vass Lóránt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a következő fordulóban az UTE együttesének otthonában lép pályára. 

Pakson fejlődött tovább az U9-es gárda

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának 4. fordulóján szerepelt október 7-én. A korosztályos együttes ezúttal Pakson találkozott paksi, tatabányai, felcsúti és budafoki riválisaival. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Molnár Zsombor, Pásztori Dominik, Seres Benett, Timár Alex és Zahorán Balázs. 

Lukács László elmondta, csapata nagyon bátran és lendületesen játszott, a játékosoknak egyénileg nagyon sok párharcot sikerült nyerniük.  

– Nagy pozitívum volt, hogy mindenki próbált előrefelé játszani, támadta az üres területet és az ellenfél kapuját. Ennek köszönhetően nagyon sok gólt tudtunk szerezni, emellett pedig rengeteg kialakított helyzetünk volt. Támadásépítés során kiemelném a kapusaim lábbal történő játékát. A védekezésünk nagyon jól működött, rengeteg párharcot nyertünk védekezésben is. Az ellenfél térfelén nagyon sok labdát tudtunk szerezni és az ebből történő átmenet is jó volt. Összességében nagyon jó és kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk a torna során, a kiemelkedő egyéni teljesítmények sem maradtak el, ami kértem a fiúktól a torna elején azt maximálisan vissza is kaptam az összes mérkőzésünkön, nagyon elégedett voltam mindenki teljesítményével, ezt a mutatott játékot kell tovább vinnünk – értékelt Lukács László. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a folytatásban Algyőn lép pályára. 

A paksi gyepen focizott az U10-es együttes 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ országos tornasorozatának paksi állomásán lépett pályára október 8-án. A lila-fehér együttes a tornán paksi, budafoki, tatbányai és felcsúti csapatokkal találkozott. 

Hrabovszki Ákos a mérkőzésekről elmondta, csapata a forduló folyamán nem találkozott a korábban megszokott szintű nyomással, de sikerélmény szempontjából nagyon fontos és eredményes tornán van túl. A torna egészében a gyerekek lelkesen és bátran fociztak. 

– Rengeteg gólt sikerült szereznünk, melyeken többen osztoztak a forduló folyamán. A Paks és az Budafok csapatai kisebb játékerőt képviseltek, így önfeledt, bátor és eredményes játékot mutattunk be. A Tatabánya és a Puskás Akadémia csapatai komolyabb játékerőt mutattak, így ki-ki mérkőzések alakultak ki. A Puskás ellen bátran és okosan építettük támadásainkat mélységből, több gólszerzési lehetőséget is sikerült kidolgoznunk. Ennek ellenére ellenfelünk szerezte meg a vezetést egy gyönyörű átlövésből. A félidőben rendeztük a sorokat, majd a második játékrészben elképesztő lelkesedéssel és kreatív játékkal sikerült megfordítanunk a mérkőzés állását. A gyerekeket nem is maga az eredményért dicsértem meg a lefújást követően, hanem hogy hátrányból képesek voltak a saját maguk javára fordítani a mérkőzés állását – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata a folytatásban Algyőn rúg ismét labdába.

Pakson találkozott ellenfeleivel az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának negyedik fordulójában lépett pályára október 8-án Pakson. A lila-fehér együttes paksi, tatabányai, budafoki és felcsúti együttesekkel nézett szembe. 

Szeverényi Péter elmondta, csapata ismét hasznos derbiket játszott ellenfeleivel, a játékosok, akárcsak az elmúlt hétvégeken, ismét kiadták magukból a maximumot. A keret tagjai hétvégéről hétvégére törekednek minél többet visszaadni a tanultakból, amit nagyon jó látni. 

– A hétvégét ismét sok rúgott (22) és kevés (6) kapott góllal zártuk, akárcsak az elmúlt hétvégén, most is kevés volt a kidolgozott helyzet által kapott gólok száma. Úgy érzem ismét előre léptünk a védekezésben, legfőképpen a támadó harmadban. A játékot is most sokkal hatékonyabban tudtuk felépíteni a saját térfelünkről, viszont ebben és persze a játék minden fázisában van fejlődnivalónk. Türelemben és kommunikáció terén szeretnénk a következő héten nagyobb mértékben javítani mert ez is nagyon fontos mind egyénileg és csapatszinten – értékelt Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a folytatásban Algyőn fejlesztheti tovább tudását.