A Békéscsaba 1912 Előre SE együtteseinek 40. heti eredményei

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon húzták magukra mezüket, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek.

A korosztályos labdarúgó-bajnokság soros fordulóiban a Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es és U13-as csapata a KTE együtteseit látta vendégül, az U14-es keret a Nyíregyházi Spartacus FC gárdáját fogadta, az U15-ös alakulat pedig a LUA BAJA együttesével nézett szembe hazai pályán. Az U19-es és az U17-es keret Szegeden vendégeskedett, az U16-os együttes Gödöllőre látogatott, az U16-os leány csapat Kiskundorozsmán lépett pályára, az U19-es női gárda pedig a szolnoki arénában nézett szembe ellenfelével.  A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es leány kerete az MLSZ regionális tornáján találkozott vendégeivel, a legkisebb korosztályok pedig Pakson léptek pályára.

 

Eredmények:  

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre SE U19 0-1 (0-0) 

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre SE U17 1-0 (0-0) 

Gödöllői SK–Békéscsaba 1912 Előre SE U16 1-2 (1-0) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–LUA Baja 3-0 (2-0) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–Nyíregyházi Spartacus FC 6-4 (4-2) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–KTE LA 4-0 

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–KTE LA 1-1 

ESK Kiskundorozsma–Békéscsaba 1912 Előre SE U16 leány 0-2 (0-0) 

Szolnoki MÁV UFC– Békéscsaba 1912 Előre SE U19 leány 8-0 (6-0) 

  

Részletes tudósításainkkal hamarosan jelentkezünk! 

Pontokat veszített Szeghalmon a vármegyei csapat

Szeghalmi FC–Békéscsaba 1912 Előre II. 0-0  

A Békés vármegye I.-es labdarúgó-bajnokságban szereplő Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a pontvadászat 8. fordulójában a Szeghalmi FC vendégeként lépett pályára. Az akadémista szereplőkkel felálló lila-fehér gárda sorozatban ötödik mérkőzésen őrizte meg veretlenségét, ám pontokat hullajtott riválisa otthonában. 

Jakab Péter, a csapat edzője elmondta, a mérkőzés előzményei elég érdekesek voltak, hiszen minden ifjúsági csapatunk a mérkőzéssel egy időben játszott, így a gárda nem igazán számíthatott ebből a két csapatból játékosokra. Szerencsére a felnőtt csapatunkból, érkezett 5 labdarúgó, így már jobban nézett ki a keret ki a szombati kezdésre. 

 – A mérkőzésen nagyon nagy fölényben játszottunk. A labdabirtoklásunk 75% százalékos volt, 22 olyan szituáció alakult ki a hazai kapu előtt, amelyből gólt lehetett volna szerezni, sajnos ez egyikből sem sikerült. A hazaiak lelkesen védekeztek és a kontráik veszélyesek voltak, egy ilyen alkalommal a 83. percben büntetőhöz jutott a szeghalmi csapat, amelyet Krnács Richárd kivédett. Csapatunkban ma nem volt elég átütőerő, a kapu előtt keveset mozogtunk, hiányzott a kreativitás is, valamint a cseréink sem tudtak lényegesen változtatni a játékon. Lehet, hogy később még hiányozni fog ez az elhullajtott két pont – értékelt Jakab Péter. 

A vármegyei csapatban a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal 91 százalék volt, a keretben pedig négy, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.  

Az U19-es fiatalok közül Orvos Levente és Csikós Elek kezdőként kapott szerepet, Ilyés Brúnó csereként lépett pályára, Takács Boldizsár pedig a kispadon kapott helyet. A pályára lépő akadémista játékosok közül Orvos Levente végig játszotta a mérkőzést, Csikós Elek 74 percet töltött a pályán, Ilyés Brúnó pedig 49 percet kapott a stábtól. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE II. csapata a tabella ötödik helyén áll, a következő fordulóban pedig a Jamina SE együttesével vív városi rangadót.  

Jótékonysági futóversenyen képviselték az akadémiát a női labdarúgók

Harmadik alkalommal rendezte meg jótékonysági futóeseményét a Békés Vármegyei Kormányhivatal és a Gál Ferenc Egyetem október 8-án. A „Fuss és Segíts” elnevezésű futóverseny mezőnye a Békés vármegyei nagycsaládos egyesületek működését, valamint az Ágota Alapítvány kiemelten közhasznú, nonprofit szervezett állami gondoskodásban élő gyermekekért végzett munkáját támogatta. 

A rendezvényre a Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia csapata is meghívást kapott, hogy (a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club, a BRSE és a Békéscsabai Előre NKSE mellett) jelenlétével színesítse a mezőnyt és tartalmas kikapcsolódást nyújtson a fiatal futók számára. A club női játékosai, Kesjár Ruben és Mazula Zoltán vezetésével komolyan vették a feladatukat, egész délelőtt mosolyogva „labdáztatták” a mezőny legkisebb tagjait. 

A labdarúgók mellett a vezetőségnek is akadt dolga, Szekeres Lajos szakmai vezető az egyesület által felajánlott labdákat adta át a legfiatalabb indulóknak, emellett pedig az érmek átadásában is szerepet vállalt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia ezúton szeretné megköszönni a szervezőknek a meghívást, a rendezvény kiváló példája volt annak, hogy Együtt erősebbek vagyunk! 

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es és U13-as csapata a KTE együtteseit látja vendégül, az U14-es keret a Nyíregyházi Spartacus FC gárdáját fogadja, az U15-ös alakulat pedig a LUA BAJA együttesével néz szembe. A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es leány kerete az MLSZ regionális tornáján találkozik vendégeivel. A Békéscsaba UFC U19-es csapata a Kórház utcában fogadja a Karcagi SE gárdáját. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–KTE LA október 7., szombat 10 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–KTE LA október 7., szombat 10 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–LUA Baja október 7., szombat 12 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–Nyíregyháza Spartacus FC október 7., szombat 14 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U12 regionális forduló október 7. szombat 12 óra 

Békéscsaba UFC U19–Karcagi SE október 7., szombat 12 óra Kórház u. 

Bozsik grassroots-fesztivál II. forduló október 8. vasárnap 9 óra

A Békéscsaba 1912 Előre SE női csapatai a III. „Fuss és segíts” jótékonysági futóversenyen, meghívott egyesületként képviselik a club színeit.

A közösség építőköveként szeretne dolgozni új partnerével a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

Sajtótájékoztatóval egybekötött ünnepélyes aláírásra került sor a szeptember 4-én, a Békéscsaba 1912 előre SE 4-es Honvéd utcai sportkomplexumában. Az eseményen együttműködési megállapodást kötött egymással a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és a Patrióta Békéscsaba Egyesület. A két szervezet képviseletében Szekeres Lajos szakmai vezető és Bodóczi István egyesületi elnök ült asztalhoz. 

Szekeres Lajos, a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia szakmai vezetője elmondta, az akadémia elkészítette társadalmi felelősségvállalásról szóló akciótervét, amely három pilléren, a prevención, a társadalmi szerepvállaláson és a társadalmi megítélésen nyugszik. Az egyesület ehhez a kezdeményezéshez keresi a partnereket, legutóbb a Békéscsabai Rendőrkapitánysággal kötött együttműködési megállapodást. 

– Fő célunk, hogy labdarúgókat neveljünk, ám játékosaink többek ennél, az egyesület pedig igyekszik úgy tekinteni magára, mint a labdarúgás iskolájára, így pedig mint oktatási intézmény fontos számára a személyiség fejlesztés. Ezért hívtuk életre társadalmi szerepvállalásról szóló tervünket, amelyhez partnereket keresünk. A mostani együttműködési megállapodás is ezen gondolat mentén jöhetett létre, hiszen a Patrióta Békéscsaba Egyesület a közösség részeként, közösségépítő programokat és jótékonysági rendezvényeket szervez a városban, így kiváló partner lehet az akadémia céljaihoz és terveihez – ismertette Szekeres Lajos. 

 A szakmai vezető hangsúlyozta: az akadémia Békés vármegye és a térség csapatának tekinti magát, hiszen a vármegye tehetségközpontjaként a térség legügyesebb labdarúgóinak ad lehetőséget, ám békéscsabai lévén része szeretne lenni a helyi közösségnek, a lokálpatriotizmus által keresztül meg kívánja szólítani a fiatalokat, hatékonyan segíteni a városi célokat, ezeken keresztül pedig javítani szeretne a labdarúgás és a játékosok megítélésén. 

Bodóczi István, a Patrióta Békéscsaba Mozgalom Egyesület elnöke kiemelte, az egyesület immár több éve tevékenykedik a megyeszékhelyen, különböző közösségépítő és karitatív események megszervezésében vesz részt annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet Békéscsaba értékeire és ösztönözze a fiatalokat a helyben maradásra. A szervezethez mindig is közel állt a sport és a mozgás, hiszen már évek óta megrendezik a patrióta sport- és családi napot, illetve jótékonysági eseményeken keresztül a sportolókat támogatják, legutóbb Nadj Levente futó felkészülését segítették a budapesti atlétikai világbajnokságra.  

Az egyesület emellett rengeteg jótékonysági rendezvény ötletgazdája és segítője volt, a legutóbb egy megállapodásnak köszönhetően ingyenes B kategóriás KRESZ tanfolyammal, KRESZ vizsgával és egészségügyi tanfolyammal tudott támogatni 15 békéscsabai fiatalt, emellett pedig jótékonysági gyűjtősorozatával a Békéscsabai Családsegítő és Gyermekjóléti Központnak, a Békés Mértéknek valamint a Magyar Vöröskeresztnek tud adományokat átadni. 

A két szervezet a most aláírt együttműködési megállapodás alapján közös programokat szervez, illetve egymás eseményeit segíti, így már a héten egy közterületen található falfirkát távolítanak el közösen. 

– Ebben az évben pedig több közös eseményt is szeretnénk megvalósítani. Az egyesületünk által minden évben megszervezett Mikulás napi és karácsonyi ajándékcsomagok elkészítése is közös feladat lesz, ezt követően az ajándékokat a békéscsabai gyermekosztálynak adjuk át. Emellett szeretnénk adventi koszorút készíteni és egy közös gyertyagyújtáson részt venni. Az akadémia és a rendőrség által közösen megrendezett drogprevenciós programban is szerepet vállalnánk – ismertette az együttműködés részleteit Bodóczi István.