Megérkezett a Hosszabítás sportmagazin legfrissebb része

Megérkezett a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinjának legfrissebb része.

A Hosszabítás című sorozat legfrissebb adásában a nézők visszanézhetik a a szeptemberi bajnoki rajt pillanatait, szétnézhetnek velünk a SportHétfőn, interjút hallhatnak  a felnőtt együttesnél profi szerződést aláíró két fiatal akadémistánkkal, Komáromi Csongorral és Kuzma Hunorral valamint megismerhetik a Békéscsabai Rendőrkapitánysággal közös együttműködési megállapodásunk részleteit.

Kellemes időtöltést kívánunk! Hajrá, Békéscsaba!

 

Pályaválasztási Vásár 2023

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is képviselteti magát a 2023-as Békés Vármegyei Pályaválasztási Vásáron, amelyet a CsabaParkban tartanak október 4-5. között. A kétnapos rendezvényen több mint 100 kiállító van jelen, a mustrán mintegy negyven iskola és közel harminc munkáltató várja a  pályaválasztás előtt álló fiatalokat. 

A pályaválasztási rendezvényen a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is jelen van. Benkóné Dudás PiroskaJakab Péter és Szekeres Lajos folyamatosan fogadják a foci iránt érdeklődő fiatalokat, lila-fehér sátrunk mindkét napon várja a labdarúgás szerelmeseit.

 

A fővárosban vívott mérkőzést az U12-es csapat

Honvéd MFA–Békéscsaba 1912 Előre SE 4-1 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a Honvéd MFA együtteséhez utazott szeptember 30-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hajdu, Kókai, Béres, Koncz, Sinka, Belanka, Udvarnoki, Vámos, Zámbori. Csere: Németh, Ligeti, Moldván és Trabach. Edző: Vass Lóránt.  

Vass Lóránt a mérkőzésről elmondta, csapata játékban abszolút partnere volt a kiemelt akadémiának, sajnos azonban helyzeteiből csak egyet tudott értékesíteni. 

A lila-fehér gárda a 25. minutumban szerezte meg a vezetést, amelyet egészen a 40. percig őrzött. A folytatásban már nem tudta kihasználni helyzeteit a vendégcsapat, a hazai együttes azonban pontosabban célzott, így megnyerte a találkozót.  

– Nagyon büszke vagyok a fiúkra mert mindent megtettek a mérkőzésen. Nyilván voltak hibák, ami ebben a korban normális, de ha tanulunk belőle akkor hasznos is lesz. Jól működtek a labdakihozatalaink, bátran és kezdeményezően léptünk fel. Védekezésben is kellően agresszívak és tudatosak voltunk. Jó úton járunk, nagyon hasznosak ezek a mérkőzések a gyerekeknek – értékelt Vass Lóránt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a következő fordulóban a hazai pályán fogadja a KTE LA együttesét október 7-én. 

Hazai pályán veszített pontokat az U17-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Kelen SC 4-0 (0-1) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az U17-es labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a Kelen SC együttesét fogadta szeptember 30-án.  

Békéscsaba 1912 előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Göblyös, Sinka (Kerekes), Molnár, Giczey (Garamvölgyi), Nagy (Gulácsi), Nagy (Homoki), Jass (Bagaméri), Tompa. Csere: Antal. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

A hazai gárda az előző fordulóban pontokat hagyott a Sajóvölgye Focisuli otthonában, míg soros riválisa döntetlennel a háta mögött érkezett a találkozóra.  

A Dávid Zsolt vezette lila-fehér gárda jól kezdte a mérkőzést, azonnal magához ragadta a kezdeményezést. A hazai keret az első percekben több komoly helyzetet is teremtette a vendég kapu előtt, ám ezeket nem sikerült gólra váltania. 

– Az elpazarolt esélyeket a futball megbünteti, ez most is így lett, egy sajnálatos öngóllal már az ellenfél vezetett. Próbálkoztak a srácok a folytatásban, de nem volt meg az átütőerő a támadásokban és elég körülményesen, bátortalanul fociztunk. A második félidőt sokkal bátrabban és lendületesebben kezdtük, de megint jött egy hiba, ami újra padlóra küldte a srácokat – ismertette Dávid Zsolt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a folytatásban a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában lép pályára.  

– Belekerültünk egy negatív spirálba, nagy erőfeszítést igényel mindenkitől, hogy ebből ki tudjon jönni a társaság. Dolgozunk tovább és ráteszünk még lapáttal, mert akkor a szerencse is vissza pártol hozzánk. A hétvégén igazi presztízs csata vár ránk és nincs idő keseregni, itt a következő feladat, amit meg kell oldani és visszatérni a helyes útra – nyilatkozott békéscsabai szakember. 

Mezőkövesden gyűjtött pontokat az U14-es együttes

Mezőkövesd Zsóry FC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-7 (1-4) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a korosztályos bajnokság 5. fordulójában a Mezőkövesd Zsóry FC együtteséhez utazott szeptember 30-án.   

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Balla, Kovács, Fülöp, Rotár, Stumpf, Rucz, Bozsányi, Kőnig (Jass), Batta, Bodnár. Csere: Rózsavölgyi. Edző: Dürgő Péter. 

Dürgő Péter kerete az előző fordulóban hazai pályán győzte le a Sajóvölgye Focisuli gárdáját, a soros fordulóban pedig mezőkövesdi arénában lépett pályára. 

A lila-fehér gárda villámrajttal kezdte a találkozót, Kőnig már a 6. percben megszerezte csapata vezető gólját. A folytatásban is a vendégcsapat irányította a játékot, Rotár és Batta góljaival háromgólosra hizlalta előnyét. A félidő vége előtt a hazai együttes is betalált, Rotár második góljával azonban 1-4-es lila-fehér előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. 

A második félidőben már csak a vendégcsapat volt eredményes, Rotár, Rucz és Stumpf góljaival bebiztosította győzelmét. 

– Koncentráltan játszottunk, végig nagy tempót tudtunk diktálni, sok párharcot nyertünk. A nehézségeink ellenére a srácok jól álltak bele a meccsbe, örültem a mai teljesítményünknek – értékelte a mérkőzést Dürgő Péter. 

Békéscsabai gólok: Rotár 3, Kőnig, Stumpf, Rucz és Batta. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban Nyíregyháza Spartacus FC együttesét fogadja a 4-es Honvéd utcai komplexumban.