Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései        

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a Főnix Gold gárdáját fogadja, az U16-os és U17-es kerete a Kelen SC korosztályos együtteseit várja a 4-es Honvéd utcai komplexumba. A női szekció U19-es kerete a Tehetség SE ellen lép pályára, az U16-os gárda a SZEOL SC legjobbjait várja a Kórház utcában.  

A Békéscsaba UFC vasárnap U10-es és U11-es Bozsik-tornát rendez az UP Centerben, a club U12-es, U13-es, U14-es és U19-es csapatai a gyulai arénában lépnek pályára. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Főnix Gold FC szeptember 29., péntek 15 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–Kelen SC szeptember 30., szombat 11 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–Kelen SC szeptember 30., szombat 13 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U16–SZEOL SC szeptember 30., szombat 10 óra Kórház u.  

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U19–Tehetség SE szeptember 30., szombat 12 óra Kórház u.  

 

Békéscsaba UFC U11-es régiós Bozsik-torna október 1., vasárnap 12.30  

Békéscsaba UFC U10-es Bozsik-torna október 1., vasárnap 8.30 UP központ  

 

Békéscsaba UFC U14–Gyulasport NKft.  szeptember 29., péntek 16.30 Id. Christian László Városi Sporttelep 

Békéscsaba UFC U19–Gyulasport NKft. október 1., vasárnap 13 óra Id. Christian László Városi Sporttelep 

Békéscsaba UFC U13–Gyulasport NKft. október 1., vasárnap 12 óra Id. Christian László Városi Sporttelep  

Békéscsaba UFC U12–Gyulasport NKft. október 1., vasárnap 10 óra Id. Christian László Városi Sporttelep 

Megérdemelt sikerrel folytatta a bajnokságot az U12-es gárda

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 5-1  

Az U12-es labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcai komplexumban szeptember 23-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hajdu, Kókai, Béres, Koncz, Vámos, Udvarnoki, Belanka, Resetár, Sinka. Csere: Bodzás, Szomor, Nagy, Varga, Németh és Tímár. Edző: Vass Lóránt. 

Vass Lóránt a mérkőzésről elmondta, a csapat megfelelően állt a mérkőzéshez, a játékosok motiváltak várták a találkozót. 

Ennek megfelelően kezdte a mérkőzést lila-fehér együttes, Vámos már a 2. percben betalált a szegedi kapuba. A vendégcsapat sem akarta kiengedni kezéből a három pont sorsát, a 16. minutumban kiegyenlítette a találkozó állását. 

A hazai gárda azonban végig irányította a találkozót, tetszetős támadásai után pedig növelni tudta előnyét. A szurkolók is igazi derbihangulatot teremtettek a mérkőzésre, a békéscsabai keret pedig Németh, Vámos, Udvarnoki és Resetár góljaival hálálta meg a biztatást. 

– Nagyon jól működött a labdakihozatalunk, rendszeresen jó döntéseket hoztunk és kellően keményen szereztünk labdát is. Nagyon szép támadásokat vezettünk és a múlt héttel ellentétben be is tudtuk fejezni azokat. Nagyon nagy dicséret a fiúknak, mert megérdemelten nyertünk – értékelt Vass Lóránt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a következő fordulóban a Honvéd MFA otthonában lép pályára. 

Tovább folytatja remek sorozatát az U19-es női csapat

Airnergy FC-BMTE–Békéscsaba 1912 Előre SE 2-2 (1-0) 

Az U19-es női labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az Airnergy FC-BMTE együtteséhez utazott szeptember 24-én. A lila-fehér együttes nagy küzdelemben őrizte meg veretlenségét. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Sánta Fruzsina, Bali Krisztina, Sovány Natália, Hajdú Júlia, Kovács Lívia, Kiszel Viktória, Széles Nóra (Daróczi Fruzsina), Megyeri Petra, Tulkán Mónika, Szamosi Kata, Szabó Boglárka. Edző: Kesjár Ruben. 

A Kesjár Ruben vezette gárda kiválóan állórajttal kezdte a pontvadászatot, az első fordulóban a Szent Mihály FC ellen tudott győzni, majd hazai pályán gyűjtötte be sikerét a Tiszakécske VSE ellen. A két győzelemmel a korosztályos együttes a tabella második helyére lépett. A Békés vármegyei keret azúttal a fővárosba utazott, ahol a vereséggel rajtoló Airnergy FC-BMTE ellen lépett pályára. 

Kesjár Ruben a mérkőzésről elmondta, ezúttal nem illeszkedtek zökkenőmentesen a fogaskerekek. A csapat sok hibával tűzdelt 90 percet hozott össze.   

– Jól játszó ellenfelünk rákényszerített minket egy olyan futballra, amiben még nem mozgunk komfortosan. Ennek kialakulásában közre játszott az is, hogy a működni kezdő szerkezetünkben, kulcsfontosságú posztokon kellett változtatni. A reakciónk sem volt megfelelő a kialakult helyzetre, így már a 4. percben hátrányba kerültünk. A szünetben sikerült, megnyugtatni és kizökkenteni a lányokat. Szépen fokozatosan kezdtek kiolvadni és a jobbra való törekvés kezdett formát ölteni. Labdabirtoklásban és összjátékban is faragtunk kicsit a hátrányunkból, köszönhetően az egyéni játék feljavulásának – ismertette. 

A vendégcsapat, Sánta Fruzsina remek védései ellenére, a 63. minutumban már kétgólos hátrányba került riválisával szemben, ám a lila-fehér alakulat nem volt hajlandó feladni a találkozót. A nagy hajrá eredményes is volt, hiszen Megyeri Petra gólpasszaiból Szabó Boglárka kétszer is betalált a fővárosi gárda hálójába. 

– Az utolsó pillanatokban, varázsütésre percek alatt ledolgoztuk a hátrányunkat és heroikus küzdelemben, önfeláldozó megmozdulásokkal, végül hazahoztunk 1 pontot. A jó játékkal adósok maradtunk, de egytől-egyig sokat melóztak a lányok azért, hogy ma a szerencse is kicsit a mi pártunkat fogja. Minden tiszteletem és gratulációm a játékosaimé! További sok sikert kívánunk az Airnergy együttesének – értékelt Kesjár Ruben. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es női csapata pillanatnyilag a tabella első helyén áll, a folytatásban pedig a Kórház utcában fogadja a Tehetség SE együttesét. 

Nyíregyházán lépett pályára az U9-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának 2. fordulóján szerepelt szeptember 17-én. A korosztályos együttes Nyíregyházán folytathatta fejlődését.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Babik Zsombor Nimród, Debreczeni-Szekerka Dorián, Hrabovszki Máté, Mochnács Balázs, Molnár Zsombor, Seres Benett, Timár Alex, Ursz József, Varga Dániel és Zahorán Balázs. 

A lila-fehér csapat a Nyíregyháza Spartacus FC, a Mezőkövesd Zsóry FC, a FILO SE és az Eger Labdarúgó Sport Kft. együtteseivel találkozott.  

Lukács László elmondta, a csapat az előző tornához képest sokkal dinamikusabban és lendületesebben játszott, több volt az előrefelé játék mint legutóbb, több lehetőséget és helyzetet tudott kialakítani, egyéni játékban is bátrabb volt.

–  Összességében nagyon jól, dinamikusan, lendületesen kezdtük a tornát, az első két meccsre lehet építeni, ezt a teljesítményt kell tovább vinni és a torna végéig fenntartani – értékelt Lukács László. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a folytatásban Kecskeméten rúg ismét labdába. 

Nyíregyházán focizott az U10-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ országos tornasorozatának Nyíregyházi állomásán lépett pályára szeptember 24-én. A lila-fehér együttes nyíregyházi, mezőkövesdi és egri csapatokkal találkozott.  

Hrabovszki Ákos a mérkőzésekről elmondta, a csapat a mérkőzések döntő többségében kreatívan, okosan építette támadásait mélységből. A legtöbb szituációban sikerült a kedvező játékhelyzetet kihasználnia és az ellenfél térfelére tudta helyezni a játékot. 

 – A FILO és a Mezőkövesd csapatai ellen szép támadásokat vezettünk csapat és egyéni szinten, melyekből több alkalommal eredményesek tudtunk lenni. A Nyíregyháza csapata ellen egy ki-ki mérkőzésen maradtunk alul, ahol a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat fölénk tudott kerekedni. Az utolsó mérkőzésre az Eger ellen meglátásom szerint kissé mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk, így sajnos nagyarányú vereségbe szaladtunk bele. Szeretném a srácokat megdicsérni a tornán döntő többségében mutatott hozzáállásért, viszont az egyéni labdás technikában sokat kell fejlődnünk a jövőben. Külön szeretném Szabó Zalánt megdicsérni, aki önmagához képest a legjobb teljesítményt nyújtotta a forduló folyamán, így megkapta a rendező klubtól a csapat legjobb játékosának járó oklevelet – ismertette Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata a folytatásban Kecskeméten lép pályára.