Tanulságos találkozót vívott az U17-es gárda

Sajóvölgye Focisuli–Békéscsaba 1912 Előre SE 3-1 (0-1) 

Az U17-es labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a Sajóvölgye Focisuli otthonában lépett pályára szeptember 23-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth (Kovács), Anda, Avramucz, Gulácsi (Nagy), Molnár, Giczey, Garamvölgyi (Bagaméri), Jass, Susányszky, Homoki, kerekes. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

A Dávid Zsolt, a csapat edzője a találkozóról elmondta, az együttes az első félidőben a pálya közepén bátran és pontosan futballozott, a védők és a hatosok is jól dolgoztak, de a támadók már kevésbé voltak vállalkozó szelleműek. A lila-fehér gárda magas labdákból a széleken veszélyes tudott lenni ellenfelére, a 21. percben pedig Giczey szép lövése után meg is szerezte a vezetést. 

–  A félidő lefújásáig két-három komoly lehetőséget sikerült még kidolgozni, de sajnos gólra nem sikerült váltani ezeket. A második félidőben szinte a kezdő sípszó után gólt kaptunk és ez gyakorlatilag megbénította a srácokat, amit a második kapott gól fel is erősített. A félidő fele is elment mire sikerült újra visszajönni a meccsbe. A mérkőzés egalizálásához is megvolt a labdánk, de sajnos nem tudtunk élni vele. A harmadik gól végleg eldöntötte a találkozót és így megérdemelt hazai siker született. Tanulságos találkozón vagyunk túl, az első félidőben egész jól futballoztunk, de a másodikban komoly egyéni hibákat vétettünk, amelyet az ellenfél ki is használt – értékelt Dávid Zsolt. 

A Békéscsaba 1912 előre SE U17-es csapata a bajnokság folytatásában a Kelen SC együttesét várja a 4-es Honvéd utcai komplexumba. 

Gólpárbajt vívott ellenfelével az U13-as keret

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-4 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcai komplexumban szeptember 23-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Benkő, Czifra, Benyovszki, Mészáros, Rácz, Bányai, Papp-zsolnai, Csernyeczki, Szűcs. Csere: Borzák, Béres, Nagy, Bíró, Vass és Hoffmann. Edző: Lászik Milán. 

A Lászik Milán vezette hazai együttes már a találkozó elején megszerezte a vezetést, Rácz már az 5. minutumban betalált a rivális kapujába. Pár perc múlva megérkezett a szegedi válasz is, amelyre ismét Rácz küldött „választ”. A találkozó utolsó negyede nem hozott jót a hazai gárda számára, ellenfele hét perc alatt szerzett három találatával eldöntötte a találkozót. 

– Korán vezetést tudtunk szerezni az ellenfél térfelén labdaszerzésből, majd az ellenfél is kihasználta a mi hibánkat, egyenlíteni is tudtak. Szerencsére elég gyorsan megint tudtunk gólt szerezni majd le is zárhattuk volna a mérkőzést a helyzeteink alapján. Az utolsó negyedre hiába fordultunk előnnyel, a vendégek meg tudták fordítani a mérkőzést. Előző hetekben nyújtott teljesítménytől elmaradtunk. Sajnos a végére mentálisan is elfáradtak a fiúk, ezen mindenképpen javítanunk kell – értékelt Lászik Milán. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a folytatásban a Honvéd MFA otthonában lép pályára. 

Hazai pályán győzött az U14-es együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–Sajóvölgye Focisuli 4-2 (1-1) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a korosztályos bajnokság 4. fordulójában a Sajóvölgye Focisuli együttesét fogadta szeptember 24-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Jass (Bozsányi), Szöllősi, Kovács, Fülöp, Rotár, Rucz, Balla (Lázár), Bodnár, Batta (Kőnig), Tóth (Stumpf). Edző. Dürgő Péter. 

Dürgő Péter kerete kiválóan kezdte a bajnokságot, két győzelemmel a zsebében utazott a gödöllői arénába, ahol pontokat hagyott riválisánál. A vendég gárda két vereséggel rajtolt a bajnokságban, majd egy hazai győzelemmel a zsebében érkezett a találkozóra.  

Dürgő Péter csapata nem bízott semmit a véletlenre, Rucz révén már a találkozó második percében betalált riválisa kapujába. Pár perccel később kiegyenlítette a mérkőzés állsását a vendég együttes, amely után komoly párbaj alakult ki a két csapat között. 

A fordulás után már biztosabban sikerült a hazai csapatnak a befejezésekre koncentrálnia, Rotár és Rucz góljaival nyolc perc alatt magabiztosra növelte előnyét. A lefújás előtt még egy lépéssel közelebb lépett a Sajóvölgyi Focisuli gárdája, ám a lila-fehér keret megőrizte előnyét és begyűjtötte harmadik győzelmét. 

– A mérkőzés elején sikerült megszereznünk a vezetést, de lassan játszottunk, sok hibával, így az ellenfél még az első félidőben egyenlíteni tudott. A második félidőben kicsit javult a játékunk, így sikerült a végére az ellenfélre erőltetni az akaratunkat. A mérkőzés nagy részében körülményesen, lassan és pontatlanul játszottunk. Bosszantó hibákat vétettünk, remélem jövő héten a szebbik arcunkat mutatjuk majd – értékelt Dürgő Péter. 

Hazai góllövők: Rotár 2 és Rucz 2. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban a Mezőkövesd Zsóry FC otthonába utazik. 

Nyíregyházán pallérozódott tovább az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának második fordulójában lépett pályára szeptember 24-én Nyíregyházán. A lila-fehér együttes nyíregyházi, mezőkövesdi és egri riválisokkal találkozott. 

Szeverényi Péter elmondta, az első három mérkőzésen nagy százalékban kimondottan visszakapta a játékosoktól azokat a dolgokat, amiket védekezés és támadás során tanultak, ez pedig megmutatkozott a sok rúgott és az egy kapott gólban is.  

– Sokkal nagyobb százalékban nyertünk egy az egy elleni párharcokat védekezésben, mint az elmúlt hétvégén, ez előrelépés. A játékot is kellő minőségben építettük fel. Bátor, kombinatív játékkal próbáltuk becsalogatni a kapunk elé az ellenfelet, ezután pedig a támadás súlypontjának áthelyezésével a védelmük mögé kerülni, ami több alkalommal is sikeres volt. A negyedik meccsre elfáradtunk, legfőképpen fejben, emiatt pedig jöttek az egyéni hibák. Azt gondolom, hogy ez természetes hiszen előtte több mint 100 percen keresztül fókuszáltak, gondolkodtak maximális hozza állással és nagyon kevés hibaszázalékkal. Ezen a napon Kinyó Kende kapta a csapat legjobbjának járó oklevelet, ám rajta kívül is minden egyes játékos nagy dicséretet érdemel – értékelt Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a folytatásban Kecskeméten találkozik ellenfeleivel. 

Vezetés után veszített Pakson az U16-os csapat

Paksi FC Kft.–Békéscsaba 1912 Előre SE  

Az U16-os labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a Paksi FC Kft. együttesének otthonában lépett pályára szeptember 23-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Lyachó, Egri, Molnár (Sáfián), Kolarovszki Milán (Oláh), Szklenár (Földvári-Nagy), Takács, Lázár, Paulik, Bárnai (Hoffmann), Aradszki (Kolarovszki Martin). Csere: Krasznai. Edző: Balog Zsolt. 

A Balog Zsolt vezette lila-fehér gárda két döntetlen után érkezett az egy győzelemmel és egy döntetlennel rajtoló paksi riválisához.  

A békéscsabai keret jól kezdte a találkozót, Lázár már az 5. minutumban betalált a hazai kapuba. A folytatásban inkább a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd a 44. percben a paksi gárda kiegyenlítette a mérkőzés állását. Fordulás után is csak a hazai gárda talált a kapuba, három találatával pedig győztesen hagyta el az arénát. 

Balog Zsolt a mérkőzésről elmondta, csapata az eddigi legjobb csapattal találkozott a bajnokságban, ahol hiába szerzett vezetést, sok hibával játszott, emiatt pedig folyamatosan ment el az önbizalma a mérkőzés során.  

– Nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amit szerettem volna látni pedig a lehetőségeink a területek és a játékhelyzetek meg voltak hozzá. Vagy rossz döntéseket hoztunk, vagy pedig technikai hibákat vétettünk. Sajnos volt olyan is, amit kishitűen, önbizalom nélkül akartunk megoldani, csak túl akartunk lenni a játékhelyzeten. Tanulságos találkozó volt ez a számunkra – értékelt a lila-fehér edző. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a következő fordulóban a Kelen SC együttesét fogadja a 4-es Honvéd utcai komplexumban.