A SportHétfőn mutatta meg magát a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

Szeptember 18-án tartotta Békéscsaba városa a nagy hagyományokkal bíró SportHétfő rendezvényprogramját. A megyeszékhely főterén tizenhét egyesület, csapat mutathatta meg magát az érdeklődőknek. Videós anyagunkban megmutatjuk a lila-fehér csapatok közös edzésének néhány pillanatát.

 

Hazai gyepen focizott az U9-es együttes

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U9-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának első fordulóján szerepelt szeptember 17-én. A korosztályos együttes hazai rendezésű tornán mutathatta meg tudását a szurkolóknak. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Babik Zsombor Nimród, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Sipaki Noel, Szabó Milán Mihály, Szabó Nimród Benjamin, Ursz József, Varga Dániel és Zahorán Balázs. Edző: Lukács László. 

A lila-fehér csapat a Szolnoki MÁV UFC, a Kecskeméti LA és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együtteseivel találkozott. A korosztályos gárdák oda-visszavágó alapon fociztak egymással, így mindenki hat mérkőzésen lépett pályára. 

Lukács László elmondta, a labdakihozatalok rendben voltak, a csapat türelmes volt és jól járatta a labdát, viszont az ellenfél térfelén is dominálnia kell és több gólt kell szereznie. 

– Összességében nagyon jó csapatok ellen tudtunk játszani jó mérkőzéseket, voltak nagyon szép megoldásaink, látjuk, hogy miben kell javulnunk és fejlődnünk, a következő hétvégén szeretnénk előrelépni a játék minden elemében, a fő fókusz a védekezésen lesz – ismertette. 

 

Nem sikerült a hazai párharca az U17-es csapatnak

Békéscsaba 1912 Előre SE–UDSE 0-4 (0-3) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a korosztályos labdarúgó-bajnokság második fordulójában az UDSE együttesét fogadta szeptember 16-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Antal, Anda, Avramucz, Molnár, Giczey (Bagaméri), Nagy M., Nagy Z. (Gelénesi), Jass (Garamvölgyi), Susánszky (Homoki), Kerekes (Gulácsi), Tompa. Csere: Kovács és Guruczi. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.

A lila-fehér gárda az első fordulóban döntetlent játszott kecskeméti riválisával, míg soros ellenfele hazai pályán veszített bajnoki pontokat.  

A találkozó nem indult jól a hazai csapatnak, a vendég gárda már a 20. percben megszerezte a vezetést. A folytatásban is a fővárosi keret irányította a játékot, a 24. minutumban pedig már háromgólos előnyben volt ellenfelével szemben. 

Dávid Zsolt, a csapat edzője elmondta, együttese lassan és pontatlanul futballozott az egész mérkőzésen, az ellenfél pedig ezt könyörtelenül ki is használta.  

– Gyakorlatilag tíz perc alatt sikerült az ellenfélnek eldönteni a párharcot, a mai mérkőzésen pedig nem volt meg bennünk az erő, hogy újra meccsbe hozzuk magunkat. A második félidőt jól kezdtük és sikerült egy büntetőt is kiharcolni. Ekkor volt némi fény az alagút végén, de sajnos ez is kimaradt, így gyakorlatilag a mérkőzés minden fordulópontjából negatívan jöttünk ki, megérdemelt vendég siker született – ismertette. 

A Békéscsaba Előre SE U17-es csapata a folytatásban a Sajóvölgye Focisuli otthonában lép pályára. 

– Sokkal pontosabban és harcosabban kell játszanunk a jövőben, dolgozunk tovább és tanulunk ezekből a hibákból – tette hozzá Dávid Zsolt. 

Gödöllőn veszített pontokat az U14-es együttes

Gödöllői SK–Békéscsaba 1912 Előre SE 3-0 (2-0) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a korosztályos bajnokság 3. fordulójában a Gödöllői SK együtteséhez utazott. A lila-fehér együttes két győzelem után érkezett a Pest vármegyei arénába. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Balla (Papp-Zsolnai), Benyovszki, Batta (Kőnig), Fülöp, Rotár, Stumpf (Laurinyecz), Rucz (Lázár), Bozsányi, Bodnár, Tóth. Edző: Dürgő Péter. 

Dürgő Péter kerete kiválóan kezdte a bajnokságot, két győzelemmel a zsebében utazott a gödöllői riválisához. A hazai gárda is két győzelemmel rajtolt a bajnokságban, így izgalmas találkozóra volt kilátás. 

Dürgő Péter, a csapat edzője a mérkőzésről elmondta, az első félidőben két gólos hátrányba került a gárda, nem sikerült olyan minőségben a saját játékát játszania, ahogy azt szokta. A második félidő már valamivel pozitívabb volt, de gólt ismét csak az ellenfél tudott szerezni, így megérdemelten nyerte a mérkőzést. 

Bátortalanul játszottunk, nagyon kevés 1 az 1-et vállaltunk fel és a párharcaink nagy részét elvesztettük. Ez egy ilyen nap volt, remélem tanulunk belőle, hogy így nem lehet belemenni egy mérkőzésbe. Szikora Patriknak jobbulást kívánunk és nagyon várjuk vissza – értékelt Dürgő Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a következő fordulóban a Sajóvölgye Focisulit fogadja szeptember 23-án, a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

A 4-es Honvéd utcai komplexumban lépett pályára az U10-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az utánpótlás-bajnokságának első fordulójában a 4-es Honvéd utcai komplexumban hazai pályán nézett szembe ellenfeleivel szeptember 17-én. A lila-fehér együttes szolnoki, kecskeméti és szegedi riválisokkal találkozott hazai környezetben. 

A korosztályos lila-fehér gárda a torna folyamán a Szolnoki MÁV UFC, a KTE LA és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együtteseivel találkozott. A keretek oda-visszavágós szabályok szerint játszottak egymással, így minden csapat hat mérkőzést focizott le a békéscsabai gyepen. 

Hrabovszki Ákos, a csapat edzője elmondta, az együttes a forduló folyamán nagy lelkesedéssel játszott, de sajnos egyéni védekezésben és határozottságban elmaradt ellenfeleihez képest.  

– Hiányoltam a srácokból a korábbi mérkőzéseken mutatott vagányságot és kreativitást. Ennek ellenére tetszetős támadásokat vezettünk mind a hat mérkőzésünkön, de a döntő szituációkban rendre rossz döntéseket hoztunk. Pozitívum, hogy az elmúlt időszakban sokat gyakorolt labdakihozatalok igencsak kreatívak és hatékonyak voltak. A várthoz képest elmaradt csapatteljesítmény ellenére, több egyéni teljesítmény a visszavágókra igencsak feljavult. Szeretném továbbá megköszönni a szép számú szülői közösségnek a torna egészén tanúsított sportszerű szurkolását – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 előre SE U10-es csapata a folytatásban Nyíregyházán lép pályára.